Ezért pótoljuk azonnal az elvesztett fogat

Az első fog elvesztése nem tragédia, főleg akkor nem, ha határozott tervünk van arra, hogy hogyan és mikor pótoljuk. A gond akkor kezdődik, amikor az elvesztett fog pótlása elhúzódik, aztán idővel feledésbe is merül. Pedig ez hatalmas hiba. Máris megírjuk miért fontos azonnal pótolni az elvesztett fogat.
elvesztett-fog2

Az első fog elvesztése nem tragédia, főleg akkor nem, ha határozott tervünk van arra, hogy hogyan és mikor pótoljuk. A gond akkor kezdődik, amikor az elvesztett fog pótlása elhúzódik, aztán idővel feledésbe is merül. Pedig ez hatalmas hiba. Máris megírjuk miért fontos azonnal pótolni az elvesztett fogat.

elvesztett-fog

Az elvesztett fog pszichológiája, azaz ejh, ráérünk még arra….

Az elvesztett fognak van egy olyan pszichológiája amelyik mindenkinél pontosan ugyanúgy játszódik le. Ha Ön már vesztette el fogát akkor pontosan tudja, ha nem akkor el kell hinnie, megírjuk a lépéseket. Szóval, elvesztette egy fogát. Kitört, ki kellett húzni, fájt, mindegy az ok, elvesztette, és most eggyel kevesebb foga van.

Az első érzés, ami ilyenkor rátör az emberre a döbbenet: hogy ez megtörténhet egyáltalán, és ez szörnyű. A döbbenetet az az elhatározás követi, hogy azonnal meg kell csinálni mert így nem lehet élni, szörnyen nézünk ki.

És ez egy döntő pillanat.

Mert vagy valóban elindul az úton, és addig megy, amíg nem lesz pótolva a foga, vagy elkezdi megszokni, miközben különböző önámító magyarázatokkal nyugtatja magát: annyira nem látszik, most erre nincs idő, nincs pénz, majd egy másikkal együtt megoldjuk, van fontosabb. Sorolhatnánk a kifogásokat, mindenkinek van.

Kár, mert az elvesztett fogat pótolni kell, máris mondjuk az indokokat miért.

1: Idősebbnek látszik, mint amennyi

Nem szabad magunkat áltatni, tény, hogy ha elvesztette egy fogát, akkor azonnal átalakul az arca, és mindenki idősebbnek látszik annál, ahány éves. Egy vizsgálatban azt is kiderítették, hogy mennyivel: átlag 4 és fél évvel ítélték meg idősebbnek ugyanannak az embernek a fog nélküli arcvonásait, mint a hiánytalan fogsorút.

2: Fura szokások, társadalmi elszigetelődés

Gondoljon bele, hogy mit tenne, ha az egyik (például oldalsó első) fogát elvesztené. Azonnal nem mosolyogna, hogy elrejtse. Nem menne társasságba, mert szégyellené, emellett megváltozna a beszéde is, hiszen a fogaink ahhoz is kellenek, hogy a hangokat jól ejtsük ki. Aztán eltakarná a száját, és maximálisan visszahúzódóvá válna.

3: Romló szájhigiénia

Igaza van, nem a szájhigiéniája romlik, hiszen éppen olyan alaposan mossa a maradék fogait, mint addig, de a fogatlanság miatt a hiányzó fog melletti fogak gyengülnek, kitettebbek lesznek (általában az lesz a következő amelyiket elveszti) és az állkapcsa állapota is romlik majd.

elvesztett-fog2

4: Fájdalmak gyötrik majd

Gyakori, hogy az elvesztett fogak miatt megváltozik a harapása, ami miatt fájdalmak gyötrik majd. Kialakulhat a temporomandibularis ízületi fájdalom (a megváltozott szájtartás miatt) ami akár lehet krónikus is.

5: Esztétikai problémák

Nem szép a hiányos fogsor, és ezt Ön is tudja. Sajnos ez tény, erről nem is írnánk többet, mert felesleges. Ha elvesztette egyik fogát jöjjön el hozzánk: a fogpótlás ma már fájdalommentes, és gyors.

Igazán jó fogorvosra van szüksége? Kattintson ide.

Hozzászólások: