Hogyan készüljünk fel a foghúzásra?

Emlékszel milyen izgalommal töltött el amikor gyerekként kezdtek kihullani a tejfogak? Van aki a fogtündértől várt jutalmat és ettől volt számára izgalmas míg mások az iskolát várták türelmetlenül. Hiszen tudták , hogy a fogvesztéssel együtt nem sokára kezdődnek a várva-várt iskolás évek.
foghuzas1

Emlékszel milyen izgalommal töltött el amikor gyerekként kezdtek kihullani a tejfogaid? Van aki a fogtündértől várt jutalmat és ettől volt számára izgalmas míg mások az iskolát várták türelmetlenül. Hiszen tudták , hogy a fogvesztéssel együtt nem sokára kezdődnek a várva-várt iskolás évek.

huzas


Ám a fogak elvesztése felnőttként nem olyan elbűvölő. Ahelyett, hogy pénzt kapnál, kesztyűs kezekkel, idegen emberekkel, idegen helyen találkozol emiatt kényelmetlenül , szorongva érzed magad.

A foghúzás stresszes lehet, de könnyebben átvészeled, ha tudod mire is kell számítanod. Ezért írtunk néhány hasznos dologról ami segít neked is felkészülni a beavatkozásra. 

Tegyél fel kérdéseket

foghúzás előtti konzultáció során , vagy az előkészítés során tedd fel a kérdéseidet a szájsebésznek vagy a fogorvosnak a beavatkozásról.

Ne félj , egyik kérdés sem buta. A fogászati központ feladat , hogy biztosítsa a kényelmedet. Ehhez hozzátartozik a stresszoldás aminek az egyik lépése hogy minden kérdésedre ami aggodalommal tölt el válaszolnak.

Teljes kórtörténet

Az eljárás előtt fontos megosztani a kórtörténetet. Ebben legyél elég alapos és ne hagyj ki semmit.Bármilyen jelenleg vagy hosszabb ideig tartó betegségről számolj be. Fontos, hogy a  jelenlegi gyógyszerek teljes listájáról se feledkezz meg, így a fogászati ​​szolgáltató elkerülheti az esetleges gyógyszerkölcsönhatásokat. Ha vérhígítót szedsz, az orvos javasolhatja, hogy a beavatkozás során egy ideig függeszd fel annak szedését. Ugyanis negatív irányba befolyásolhatja a vérzés kockázatát az eljárás során valamint meghosszabbíthatja a gyógyulást a kezelés befejezése után.

Nem ajánlott

Általánosságban elmondható, hogy a beavatkozás előtt 12 órán keresztül kerülni kell az étel és ital fogyasztást. Ez segít megelőzni a hányingert az eljárás alatt és után. Feltétlenül említsd meg ha valami miatt nem tudod betartani a koplalást pl. cukorbetegség , terhesség esetén vagy olyan gyógyszerek miatt aminek elengedhetetlen feltétel az étkezés .

Fontos megjegyezni azt is, hogy a műtét előtt 12 órával és 24 órával azután nem ajánlott a dohányzás. Előbbi ugyanis  az eljárás után lelassítja a gyógyulási folyamatot.

foghuzas1


Otthoni ápolás foghúzás után

Előfordulhat , hogy nehezen érzed  a nyelved és az arcod, amíg az érzéstelenítés el nem múlik. A foghúzásos eljárás befejezése után a fogorvos lágy ételek fogyasztását javasolja, így nem kell semmit rágni vagy harapni. A joghurt, a fehérjetartalmú italok és a turmixok nagyszerű lehetőségek.

Az eljárás után 1-2 napig kerüld a nehéz fizikai munkát és a hajolgatást. Fekvéskor feltétlenül támaszd a fejed egy párnára. Kerüld a foghúzás helyének ecsetelését, és használd a fájdalomcsillapítót a fogorvos utasítása szerint.

Ne stresszelj

Megértjük, hogy a foghúzás idegesíti a legtöbb embert. Bízz bennünk hiszen tapasztalt fogászati szolgáltatóként a hatékony és biztonságos fogeltávolítás a legfontosabb a számunkra is . 

Javasoljuk, hogy a foghúzással kapcsolatos kérdéseiddel  fordulj hozzánk vagy egyeztess időpontot egy konzultációra abhol mindent megbeszélünk.

Hozzászólások: